Kłykciny kończyste a ryzyko zarażania wirusem HPV

Witam Dermatolog zdiagnozował u mnie kłykciny kończyste i przepisał mi Condyline. Po trzy dniowej kuracji i odczekaniu tygodnia, wszystkie zostały zeżarte i skóra się już zagoiła. Czy to znaczy, że ewentualne kontakty seksualne ze mna nie niosa już ryzyka zarażeniem HPV??? Czy tylko fakt wystepowania kłykcin i one same sa zarazliwe czy sam fakt posiadania HPV?

W przedstawionej przez Pana sytuacji (3 dniowe leczenie i 7 dniowy okres obserwacji) nie można mieć pewności, że jest Pan wyleczony. Kłykciny mają dużą tendencję do nawrotów i zalecany jest dłuższy okres (kilkutygodniowy) obserwacji. Celem potwierdzenia ewentualnego nosicielstwa HPV należy wykonać badania potwierdzające obecność i typ wirusa.