Ponowne kłykciny kończyste

Witam pół roku temu wykryto u mnie kłykciny kończyste, lekarz przepisał Condyline i po kilku dniach stosowania kłykciny zniknęły i już nie nawracają. Czy mogą one jeszcze powrócić ? czy w tej sytuacji nie powinienem współżyć seksualnie, gdyż mógłbym zarazić partnerkę ? kiedy będę mógł uprawiać seks bez ryzyka zarażenia drugiej osoby ?

Aleksander Ropielewski

Kłykciny mogą choć nie muszą powrócić. Zależne jest to od równowagi immunologicznej pomiędzy wirusem a gospodarzem. Obecnie może Pan bez obaw odnośnie zarażenia uprawiać seks.