Hyperintensywna zmiana na poziomie C1 w FLAIR i T2

Moje pytanie dot. neurologii. W wyniku rezonansu z kontrastem (wykonywany po roku od ostatniego - kontrola w leczeniu SM) jest zdanie: Nadal widoczna na granicy skanowania - na poziomie C1 w FLAIR i T2 hyperintensywna zmiana 9 mm połozona nwewnątrzkanałowo przy ścianie tylno-lewej torbiel gęstej trści, np. naskórzasta. Co to oznacza, tzn. czy to może być od urodzenia? czy jakoś szczególnie trzeba to monitorować? czy jest ryzyko rozrostu czy przekształcenia w zmianę nowotworową?

Najprawdopodobniej od urodzenia, konieczna jest konsultacja z dobrym neurochirurgiem, a jakie są objawy?