Hypoplazja prawej tętnicy kręgowej

Witam. U mojego męża wykryto hypoplazje prawej tetnicy kręgowej. Chciałabym wiedziec co to za choroba i jak sie ją leczy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Hipoplazja prawej tętnicy kręgowej, tj. niedorozwój, jest to anomalia naczyniowa. W zależności od szczegółowych danych klinicznych, tj. przede wszystkim objawów danego pacjenta leczenie może mieć charakter zachowawczy oraz chirurgiczny. O szczegółach proszę zatem porozmawiać ze specjalistą neurologiem lub naczyniowcem.