Co oznacza hipoplazja tętnicy kręgowej prawej?

Co oznacza hipoplazja tetnicy kregowej prawej oraz hyperpneumatyzacja piramid kosci skroniowych oraz kosci klinowej wariant anatomiczny

Wynik badania sugeruje wrodzoną wadę tętnic mózgowych oraz kości. Hipoplazja tętnic polega na niedostatecznym wykształceniu się naczynia, tzn. tętnica jest węższa od prawidłowej. Te zmiany są wrodzone, nie wymagają leczenia. Nie napisał Pan z jakiego powodu wykonywano badanie MR?