Hipoplazja odcinka tętnicy mózgu
badanie mr glowy stwierdza sie wariant rozwojowy w postaci hipoplazji odcinka a1 tetnicy mozgu przedniej prawej i p1 tetnicy mozgu tylnej prawej .bardzo prosze o odpowiedz czy jest to cos powaznego i czy wymaga leczenia jezeli tak to czy wybrac lekarza neurologa czy neurochirurga . BARBARA

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Witam! Aby dokładnie odpowiedzieć na Pani pytanie konieczne jest dokładne obejrzenie całego badania (obrazu płyty mr nie tylko opisu). To czy zmiany są groźne uzależnione jest od tego jak duże są zmiany w tętnicach i czy prezentuje Pani jakiekolwiek objawy kliniczne. Z wynikiem badania (oraz płytą z mr) należy zgłosić się do specjalisty neurologa.