Hipoplastyczny odcinek P1 lewej tętnicy tylnej mózgu z zaopatrywaniem odcinka P2 od tętnicy łączącej tylnej w wyniku rezonansu u 10-latka

Jak odczytac wynik badania rezonansu głowy u dziecka 10 letniego . Wniosek ; Wariant anatomiczny - hipoplastyczny odcinek P1 lewej tętnicy tylnej mozgu z zaopatrywaniem odcinka P2 od tetnicy łaczącej tylniej .

"hipoplastyczny",czyli węższy odcinek naczynia w mózgu.Jest to wariant unaczynienia,który jest rzadszą odmianą ,ale jak opisano jest to wariant mieszczący sięw szerokim zakresie normy.Nie wiem tylko ,z jakiego powodu wykonano to badanie.

Tak jak w opisie badania MRI: u dziecka 10 letniego .
Wniosek ; Wariant anatomiczny - hipoplastyczny odcinek P1 lewej tętnicy tylnej mozgu z zaopatrywaniem odcinka P2 od tetnicy łaczącej tylniej .
Tak przebieg naczyn u Pani Dziecka
Jakie są dolegliwości ?