Co oznacza ten wynik MR u 31-latki?
Proszę o interpretację wyniku rezonansu. Mikrotetniak 2,4x2,2mm z kolana A1/A2 ACA prawej/kompleksu Acom. Tętnica kręgowa lewa kończy się na poziomie otworu wielkiego czaszki i niskiego odejścia PICA. Aplazja odcinka P1 tętnicy mózgu tylnej lewej-wariant rozwojowy. Nie stwierdza się wady naczyniowej i niedrożności głównych wewnatrzczaszkowych pni tetniczych. Proszę o podpowiedź co dalej, na ile można z tym normalnie żyć.. Jestem mamą i bardzo się martwię co dalej... Wizyta u neurologa za ponad miesiąc . Pozdrawiam

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam! Mikrotętniak do oceny przez neurochirurga. Pozostałe sprawy są wariantami rozwojowymi i opierając się jedynie na opisie zacytowanym przez Panią nie wymagają leczenia. Powodzenia W. Łuczkowski.