Ibuprofen podczas starania się o ciążę

Witam! Mam problem - od kilku dni staramy się z mężem o dziecko. Mam dni płodne - więc potencjalne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje. Nieświadoma zagrożenia - zażyłam wczoraj nurofen (2 tabletki - bo bardzo bolała mnie głowa). Mam teraz ogromne wyrzuty i strach czy wszystko będzie w porządku, jeśli doszło do zapłodnienia. Bardzo proszę o rzeczową i wyczerpującą odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie, w obecnej sytuacji niewiele możemy zrobić. Istotnie, przyjmowanie ibuprofenu w ciąży nie jest zalecane. Ostatnie badania wskazują, iż jego stosowanie w pierwszym trymestrze ciąży dwukrotnie podwyższa ryzyko poronienia. Proszę jednak nie martwić się na zapas. Jak sama Pani napisała, dopiero starają się Państwo o ciążę, nie wiemy czy doszło do zapłodnienia. Statystycznie niewielu parom udaje się zobaczyć dwie kreseczki na teście ciążowym już w pierwszym miesiącu starań. Od tej pory, w razie bólu, powinna Pani jednak stosować paracetamol. Pozdrawiam