Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ibuprofen podczas starania się o ciążę

Witam! Mam problem - od kilku dni staramy się z mężem o dziecko. Mam dni płodne - więc potencjalne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje. Nieświadoma zagrożenia - zażyłam wczoraj nurofen (2 tabletki - bo bardzo bolała mnie głowa). Mam teraz ogromne wyrzuty i strach czy wszystko będzie w porządku, jeśli doszło do zapłodnienia. Bardzo proszę o rzeczową i wyczerpującą odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam serdecznie, w obecnej sytuacji niewiele możemy zrobić. Istotnie, przyjmowanie ibuprofenu w ciąży nie jest zalecane. Ostatnie badania wskazują, iż jego stosowanie w pierwszym trymestrze ciąży dwukrotnie podwyższa ryzyko poronienia. Proszę jednak nie martwić się na zapas. Jak sama Pani napisała, dopiero starają się Państwo o ciążę, nie wiemy czy doszło do zapłodnienia. Statystycznie niewielu parom udaje się zobaczyć dwie kreseczki na teście ciążowym już w pierwszym miesiącu starań. Od tej pory, w razie bólu, powinna Pani jednak stosować paracetamol. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy