Ibuprom Max a spożycie alkoholu

Witam,mam pytanie czy jak dwie godziny po zażyciu ibupromu max wypiłem piwo (zapomniałem o tabletce) to mogę uszkodzić tym wątrobę?

Witam.

Nie. Nie powinno nic takiego nastąpić.
Natomiast musi Pan uważać na jednoczesne stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (jak ibuprofen) i alkoholu, ponieważ stosowane one razem zwiększają ryzyko powikłań np. krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego.