Biegunka po alkoholu

Witam moj problem polega na tym, że doskwiera mi biegunka po alkoholu. Od paru miesiecy wystepuje u mnie biegunka po alkoholu nie pije czesto nawed bardzo malo..problem w tym ze gdy wypije jedno piwo raz na miesiac badz nawet pol piwa mam biegunke po alkoholu i to dosyc szybko przykladowo wypije jedno pwio po 30 minutach juz wystepuje biegunka po alkoholu czym to moze byc spowodowane co moge zrobic żeby biegunka po alkoholu się nie pojawila? Co mogę zrobić żeby biegunka po alkoholu już mnie nie męczyła? Strach cokolwiek wypić, bo potem boli mnie brzuch i siedzę na toalecie. To psuje każdą imprezę, bo sobie przypominam co czeka mnie następnego dnia. Biegunka po alkoholu jest jeszcze gorsza od kaca, nawet nie można pospać spokojnie. Jest na to jakiekolwiek rozwiązanie? Bede wdzieczny za informacje.

Witam
Alkohol działa toksycznie na błonę śluzową przewodu pokarmowego,
co doprowadza do uszkodzenia komórek przewodu pokarmowego
- enterocytów. Leczenie biegunki po alkoholu polega na systematycznym
uzupełnianiu niedoborów wodno-elektrolitowych przez spożywanie doustnych
glukozowo - elektrolitowych płynów nawadniających, co zapobiega
odwodnieniu organizmu. Nie rozwiązuje to jednak problemu.
We wszystkich znanych mi przypadkach osoby, które skarżyły się
na biegunkę po alkoholu cierpiały również na zaburzenia lękowe,
depresję lub nerwicę. Biegunka zawsze ustępowała po wyleczeniu
tych zaburzeń.
Gdyby Pan chciał porozmawiać o problemie i ewentualnie podjąć terapię
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie