Ile dni po stosunku można zrobić test ciążowy?

Witam, mam pytanie, ile dni po stosunku mogę zrobić test ciążowy?
Nie mogę zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, ponieważ byłam na antykoncepcji depot **** ******* i nie miałam miesiączki. Robiłam test miesiąc po współżyciu i wyszedł negatywnie, czy mogę być pewna, że nie jestem w ciąży?
Drugie moje pytanie, czy mogłam zajść w ciążę w takiej sytuacji: od lipca co 3 miesiące brałam antykoncepcję depot **** ******* ostatni wzięłam w styczniu 12.01.2010 a od 14.01.2010 dodatkowo brałam dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne ***** **, bo miałam ciągłe plamienie po antykoncepcji depot **** ******* 31/01.2010 był stosunek przerywany. Czy mogło dojść do ciąży mimo tej antykoncepcji hormonalnej? Po odstawieniu preparatu ***** ** w tej przerwie 7 dniowej dostałam krwawienie, robiłam test 18 dni po stosunku i wyszło negatywnie. 3 tyg po stosunku byłam u lekarza i stwierdził, że nie ma ciąży. Potem robiłam miesiąc po stosunku test i też wyszedł negatywnie. Czy mogę być pewna, ze nie jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Ponieważ ostatni zastrzyk antykoncepcyjny miał miejsce 12 stycznia, działanie preparatu będzie się utrzymywało minimum przez 3 miesiące, czyli do połowy kwietnia. Ponadto po zaprzestaniu stosowania tej formy antykoncepcji brak płodności (oraz krwawień miesiączkowych) może się utrzymywać nawet przez rok. Jednak na pewno przed ciążą jest Pani zabezpieczona do 12 kwietnia.

Dodatkowe wprowadzenie dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej również chroni przed ciążą. Tabletki te jeżeli nie zaczęły być stosowane od pierwszego dnia cyklu (co w Pani przypadku było niemożliwe do ustalenia) zaczynają działać po 7 dniach stosowania (u Pani od 21 stycznia). Tabletki antykoncepcyjne zabezpieczają przed ciążą przez cały czas ich stosowania. Zarówno przez 21 dni przyjmowania peparatu, jak i w 7- dniowej przerwie, kiedy pojawia się krwawienie. Należy pamiętać, aby wziąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania dokładnie po tygodniu przerwy, nawet jeśli krwawienie jeszcze się nie skończyło.

Testy ciążowe można wykonać 14 dni po stosunku. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie badanego hormonu jest największe. Jeżeli wynik będzie ujemny, dla pewności test można powtórzyć po 2 tygodniach.

W Pani przypadku ciążę można wykluczyć. Nadal skuteczny jest zastrzyk antykoncepcyjny, również tabletki zaczęły już działać. Ponadto 2 testy ciążowe (wykonane w prawidłowych odstępach czasowych) wypadły ujemne, a ginekolog nie stwierdził objawów ciąży.