Czy 18 dni po stosunku wynik testu ciążowego jest wiarygodny?

Witam, Mam pytanie: Kiedy można wykonać test ciążowy? Czy 18 dni po stosunku przerywanym wwynik testu jest wiarygodny? Nie mogę zrobić testu w dniu spodziewanej miesiączki, ponieważ mam nieregularne cykle. Czy jeżeli wystąpił okres w przerwie 7-dniowej brania tabletek może oznaczać to, że nie jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Test ciążowy można wykonać po około 2 tygodniach od spodziewanego zapłodnienia. Dla pewności można go powtórzyć jeszcze po tygodniu. Po 18 dniach wynik jest już dość wiarygodny. W przypadku wystąpienia krwawienia podczas 7-dniowej przerwy w zażywaniu pigułek ciąża jest mało prawdopodobna.

Pozdrawiam!