Gorączka przy ząbkowaniu - ile trwa?

Witam serdecznie, moje wątpliwości dotyczą gorączki przy ząbkowaniu. Mianowicie mój synek ma gorączkę przy ząbkowaniu od soboty to już 3 dzień max 38,4 stopni byliśmy u pediatry ale osłuchowo wporzadku ,najprawdopodobniej Ząbki i gorączka przy ząbkowaniu,ma 7 miesięcy i wyszła mu górna jedynka ( dwa na dole już ma ) dziąsła są bardzo czerwone i jakby spuchnięte .Ile trwa gorączka przy ząbkowaniu i co podawać w takim przypadku? Ile dni maksymalnie może utrzymywac sie gorączka przy ząbkowaniu? Synek jest marudny, czesto płacze i ma problemy ze snem, budzi sie i trzeba go nosuic na rekach. Mamy juz dosyc tej gorączki przy ząbkowaniu i nie wiemy jak sobie z nia poradzic. Dziwie sie, ze gorączka przy ząbkowaniu moze tyle trwac i tak utrudniac zycie. Czy poza lekami na zbicie temperatury moge jakos inaczej pomóc dziecku? co działa na gorączke przy ząbkowaniu i ulatwia spokojne przespanie nocy? cala rodzina na tym cierpi, jestesmy strasznie niewyspani.

Witam,
na bolesne ząbkowanie polecałabym żele do kupienia w aptece (np. Dentinox, Bobodent), dodatkowo schłodzone gryzaki, masowanie dziąseł.
Ząbkowanie to proces, którego nie da się uniknąć. Gorączka może trwać różną ilość dni, dopiero taka powyżej 38,5 stopnia wymaga dodatkowego leczenia przeciwgorączkowego i wizyty u pediatry.
Pozdrawiam