Gorączka przy ząbkowaniu

Dzień dobry, mam takie pytanie: ile dni może trwać gorączka przy wyrzynaniu się ząbków i jaka maksymalnie może być wysoka? Moje dziecko - synek - ma osiem miesięcy i wyrzynają mu się trzy ząbki na raz, od paru dni ma katar i problemy z brzuszkiem. Dokucza mu również gorączka przy tym ząbkowaniu, czasami dochodzi do 38.7 stopni, nie wiem czy ten stan jest normalny. Podczas takiej gorączki przy ząbkowaniu podaję dziecku Nurofen, ale też bez końca nie mogę tego robić, bo w końcu za dużo go będzie i może mu przecież zaszkodzić? Jaka jest maksymalna dawka i przez ile można go podawać? Prośba o pomoc, jak poznać czy to na pewno gorączka od ząbkowania? Żeby też nie przegapić jakiejś infekcji, która potem może się przerodzić w coś poważniejszego. Będę wdzięczna bardzo za każde sugestie i każdą pomoc. Serdecznie pozdrawiam, liczę na Państwa.

tego nie da się rozpoznać, trzeba oglądać dziąsła dziecka to wtedy widać czy sa rozpulchnione, czasem krwawią , .Przy infekcji należy oglądnąc gardło czy jest czerwone , czy ma białe naloty , wtedy może to być zapalenie gardła. jeśli gorączka trwa długo (3 dni) to lepiej udać się do pediatry żeby osłuchałi zbadał dziecko. Ząbkowanie nie wyklucza choroby.