Niepokój u niemowlęcia przy ząbkowaniu

Witam, Mam pytanie odnośnie mojego 8 miesięcznego synka, gdyż jego zachowanie troszkę mnie nie pokoi. Teraz jest na etapie ząbkowania' ma już 5 a w drodze 6. Budzi się w nocy co godz czy 2 z ogromnym płaczem, ale też często towarzyszy przy tym prukanie. W dzień jest bardzo niespokojny, często zaciska piastki, zaciskając ząbki i wydawać odgłosy yyyyyy. Tak samo robi, szczypiąc po twarzy mnie czy męża. Czy te zachowanie spowodowane jest ząbkowanie czy może mieć inne podłoże? Z góry dziękuje za od

Witam. Opisane objawy nie są swoiste, ale bardzo często mogą towarzyszyć ząbkowaniu. Proszę zgłosić się do pediatry który przeproladki bezpośrednie badanie dziecka.