Złe samopoczucie 12-tygodniowego niemowlaka

Witam. Moja córeczka skończy w środę 12 tygodni. Od kilku dni jest marudna w dzień. Obficie się silni i wkłada rączki do buzi. Nie gorączkuje, je normalnie tylko trochę kaprysi. Co jej może dolegac? Bo na ząbkowanie chyba jeszcze za wcześnie.

:) a może to właśnie pierwsze zęby? Zazwyczaj pierwsze idą dolne jedynki. Czy dziąsełka nie są rozpulchnione? Zwiększone ślinienie to normalny objaw ząbkowania, a dziecko jak może próbuje sobie "masować" bolące miejsca - stąd wkładanie rączek czy zabawek do buzi. Nawet jeśli ząbki przebiją się dopiero za kilka tygodni, takie objawy uznałabym za normalne. Jeśli dziecko je, nie występuje wysoka gorączka (bo stan podgorączkowy też bywa objawem ząbkowania), czy nie jest osowiałe nie powinna się Pani za bardzo martwić.

Pierwsze zęby potrafią bardzo dokuczyć dziecku - warto stosować maści z rumiankiem i środkiem znieczulającym (calgel, dentinox), są bezpieczne i przynoszą dziecku szybką ulgę.
Pozdrawiam

Proszę skonsultować dziecko z pediatrą. Opisane objawy mogą świadczyć o ząbkowaniu co nie znaczy, że ząbki zaraz się pojawią, mogą się dopiero budować i dawać powyzsze objawy. Lekarz pediatra powinien rozwiać wątpliwości. Pozdrawiam