Infekcja dróg moczowych i powiększona miedniczka nerkowa u 11-miesięcznego dziecka

Witam. Jestem mamą 11 nasto miesięcznej Julii. W 8 miesiącu życia Julia miała infekcje dróg moczowych. Po leczeniu wykonaliśmy USB i wyszło ze ma powiekszona mierniczka nerkowa. Niestety poszliśmy do nefrologia i ten zalecił kkolejne usg po 10 miesiącu i zrobiliśmy badanie wyszło ze jamniki pobudzone. Lewy o wymiarach 24x12x12mm z pecherzykami średnicy 11mm Prawy o wymiarach 19x6x7mm z pecherzykami średnicy 6mm. Co to może znaczyć? Proszę o pomoc

Takie powiększone jajniki, aktywne mogą świadczyć o jakiś zaburzeniach w zakresie hormonów płciowych u dziecka. Radziłbym najlepiej w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem lub endokrynologiem dziecięcym.