Bakterie E.Coli i gronkowiec w moczu dziecka
Witam, mam 8 miesięcznego syna, u którego po badaniu usg jamy brzusznej wykryto prawdopodobnie torbiel nerki o wymiarach 47x40x44. Lekarz rodzinny zlecił wizytę w poradni nefrologii dziecięcej oraz badanie moczu ogólne, który wyszło dobrze i posiew, w którym jest napisane WYHODOWANO 3 RODZAJE BAKTERII W ILOŚCI 10^5/ml ESCHERICHIA COLI ENTEROCOCCUS SPECIES STAPHYLOCOCCUS EPIDERMIDIS. Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę oraz odpowiedz, czy te bakterie są bardzo groźne i czy wpływają na stan zdrowia i samopoczucie dziecka oraz jakie było by ewentualne leczenie. Wizytę u nefrologa mamy dopiero w wrześniu.Dodam jeszcze, że synek jest zaszczepiony na wszystkie możliwe w jego wieku choroby.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna pani,
Jeśli mocz został prawidłowo pobrany, tj. po umyciu okolic cewki moczowej oraz ze środkowego strumienia, taka ilość bakterii śiwadczy o zakażeniu układu moczowego, które należy leczyć.
Bakterie te kolonizują przewód pokarmowy oraz skórę zdrowego człowieka, dlatego mogą zanieczyszczać mocz i dawać wynik fałszywie dodatni, gdy niewłaściwie pobierzemy próbkę, ale mogą też zakażać układ moczowy.
Z posiewem należy udać się do lekarza rodzinnego, który włączy odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie