Badanie bakteriologiczne u 6-miesięcznego dziecka

Badanie bakteriologiczne moczu u mojego synka wykazało: Wychodowano: ESCHERICHIA COLI 5*10^4, ENTEROCOCCUS FAECALIS 2*10^4. Ilość drobnoustrojów w 1 ml moczu: 10^4. Wynik: dodatni. Czynnik hamujący wzrost bakterii nieobecny. Bardzo proszę o komentarz. Do lekarza jesteśmy zarejestrowani na 4 marca. Dziękuję.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wynik posiewu moczu jest dodatni dla wymienionych w pytaniu bakterii. Oznacza to zakażenie układu moczowego pod warunkiem prawidłowego pobrania materiału, tzn. po umyciu okolicy krocza, ze środkowego strumienia. Istnieje mozliwość zanieczyszczenia próbki. Wskazana jest antybiotykoterapia, najlepiej na podstawie antybiogramu, jeśli został wykonany.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty