Infekcja gardła a szczepienie przeciw WZW typu B

mam pytanie odnośnie szczepienia na WZW typu B. Będę mieć usuwane migdałki ale najpierw muszę się zaszczepić. Niestety od kilku miesięcy ciągle choruję, ropnie, nacieki , obecnie mam powiększone grudki chłonne na tylnej scianie gardła i dyskomfort przy przełykaniu. Trwa to juz od 2 tyg.. Czy można szczepić się na WZW podczas infekcji? jakie mogą być ewentualne skutki uboczne?

Po pierwsze, jakie masz wyniki posiewów wymazów z gardła?. Po drugie, jaka jest antybiotykowrażliwość tych bakterii? Po trzecie, czy masz objawy choroby reumatycznej po tylu ropnych zapaleniach migdałków podniebiennych po czwarte.................ech szkoda gadać. Zadzwoń.