Infiltrating lobular carcinoma

Co oznacza wynik : infiltrating lobular carcinoma. PR8 ER8 HER2 negative. Multifocal invasive ductal carcinoma lewej piersi (left breast). Lymph node positive in left axilla. Staging investigations negatiwe.Biopsy reveals ER positive, HER2 negative brest cancer. Proszę mi pomóc, co to oznacza?

Magdalena StusiĹska

Naciekający guz przewodowy o negatywnych receptorach (wg. typu receptorów dobiera się późniejsze leczenie).
Inwazyjny rak przewodowy piersi lewej, wielopłacikowy. Węzły chłonne lewej pachy zajęty. W badaniu biopsji receptory ER pozytywne, HER2 negatywne.

Koniecznie proszę zgłosić się do dalszego leczenia!