Inseminacja i zastrzyk z Pregnylu

Witam,mam pytanie odnośnie inseminacji.W poprzednim cyklu miałam zabieg inseminacji i dzień przed inseminacją miałam zastrzyk z pregnylu i w tym dniu największy pęcherzyk miał 17 mm.W tym cyklu jest podobnie jak miałam w poprzednim dziś miałam robione usg i badanie krwi i pęcherzyk ma 16mm,lekarz kazał mi dzis wieczorem normalnie wziąć zastrzyk z menopuru i jutro rano o 10 zastrzyk z pregnylu a pojutrze zabieg.Czy nie za wcześnie jest robiony zabieg?Czy 17mm to wystarczająco?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest to wystarczająca wielkość. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.