Insulina i glukoza - wyniki badań

Witam, ostatnio robiłam wiele badań, aby znaleźć przyczynę ciąży pozamacicznej i braku możliwości zajścia w ciążę. Wynik badania na insulinoodporność wykazały stężenie insuliny: na czczo: 9,24 uIU/ml po 60min 39,1 uIU/ml po 120min22,6 uIU/ml. Wynik badania glukozy to: na czczo 100mg/dl po 60min 118mg/dl po 120min 113 mg/dl Pokazałam wyniki lekarzowi i zalecił mi branie leku G*** raz dziennie. Zastanawiam się, czy te wyniki są naprawdę tak złe, że trzeba przyjmować leki? Boje się, że mój organizm się przyzwyczai i będę brała leki już zawsze. Bardzo proszę o interpretację.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl