Interpretacja badania holterowskiego u czterolatki

Witam! Moja 4-letnia córka miała przeprowadzone badanie Holterem. Zlecone ono było przez neurologa z powodu dwóch omdleń, które nastąpiły na przełomie ostatniego półrocza. Niestety z powodu gigantycznej kolejki do kardiologa, wizyta i opis badania trwał niespełna 5 min. Nic z tej wizyty nie wyniosłam i w dalszym ciągu nie wiem, czy są powody do niepokoju. Proszę o opis wyników. 138463 qrs'ów średni rytm HR 99 max rytm HR 145 min rytm HR60 2 pojedyńcze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne 109 tachykardii 85 migotań przedsionków

KOBIETA, 4 LAT ponad rok temu

Witam! W wykonanym badaniu Holter EKG zarejestrowano 85 napadów migotania przedsionków. Wspomniane zaburzenie rytmu serca może odpowiadać za omdlenia Pani córki. Migotanie przedsionków występuje u dzieci rzadko i dość często towarzyszy wadom serca lub śluzakowi lewego przedsionka. W opisanej sytuacji należy pozostać pod opieką kardiologa dziecięcego w celu zastosowania odpowiedniego leczenia i ewentualnej dalszej diagnostyki (ECHO serca, badanie elektrofizjologiczne serca). Należy również zastosować się do ewentualnych zaleceń z ostatniej wizyty. Pozdrawiam serdecznie!