Interpretacja gastroskopii 63-latka

Witam! Proszę uprzejmie o przetłumaczenie wyników histopatologicznych. Gastroskopia: 1/ Wycinki z żołądka - Gastritis chronica/++/non activa. 2./Polip dna żołądka - Gastritis chronica/+/ cum metaplasia intestinalis focalis. W związku z tym ma pytanie,czym to można leczyć i jak długo,jaka dieta i czy to się da wyleczyć?.Obecnie biorę Controloc 40mg ,jak długo powinnam go stosować?.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, tłumaczenie w języku polskim brzmi: 1/ Wycinki z żołądka - Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka/++/nie aktywne. 2./Polip dna żołądka - przewlekłe zapalenie bł. śluzowej/+/ z ogniskową metaplazją jelitową. Ilość plusów wyraża nasilenie procesu zapalnego. Prawidłowym postępowaniem jest stosowanie leku Controloc. Lek ten stosuje się przez 1-2 miesiące. Najczęściej w tym czasie u pacjentów następuje wygojenie stanu zapalnego i ustąpienie dolegliwości bólowy. Jeśli jednak tak się nie stanie, należy stosować ten lek lub lek z grupy - H2 blokerów przewlekle.
Czy w gastroskopii nie badano obecności bakterii H. pylori? Jeśli tak - i jest ona obecna, należy przejść kurację antybiotykową mającą na celu jej wyeliminowanie.