Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja kolonoskopii u 28-latka

Bardzo prosiłbym o pomoc w interpretacji kolonoskopi. "Fragmenty blony śl. jelita grubego z przekrwieniem i ogniskowym, skąpym, przewlekłym naciekiem zapalnym. Nabłonek gruczołowy bez atypii." Brak atypii rozumiem jako brak zmian nowotworowych ale co z naciekiem? Czy to moze wskazywac na stan chorobowy? Jeśli tak to jakie są potencjane zagrożenia z takiego stanu? Na badaniach krwi zawsze podniesione Eozynofile, Bazofile, IgE cał., limfocyty a obnizone neutrofile. Czy jest sie czym martwic?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Naciek zapalny moze świadczyć o przewlekłej "infekcji" proszę koniecznie udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie.

0

Ten opis histopatologiczny to opis prawidłowej błony śluzowej jelita grubego. Naciek limfocytarny też jest elementem prawidłowej błony śluzowej, pojęcie "zapalenia" w tym wypadku to bardziej skrót myslowy używany przez patomorfologa a nie choroba.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy