Interpretacja kolonoskopii u 28-latka

Bardzo prosiłbym o pomoc w interpretacji kolonoskopi. "Fragmenty blony śl. jelita grubego z przekrwieniem i ogniskowym, skąpym, przewlekłym naciekiem zapalnym. Nabłonek gruczołowy bez atypii." Brak atypii rozumiem jako brak zmian nowotworowych ale co z naciekiem? Czy to moze wskazywac na stan chorobowy? Jeśli tak to jakie są potencjane zagrożenia z takiego stanu? Na badaniach krwi zawsze podniesione Eozynofile, Bazofile, IgE cał., limfocyty a obnizone neutrofile. Czy jest sie czym martwic?

Lek. Tomasz Budlewski

Naciek zapalny moze świadczyć o przewlekłej "infekcji" proszę koniecznie udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie.

Ten opis histopatologiczny to opis prawidłowej błony śluzowej jelita grubego. Naciek limfocytarny też jest elementem prawidłowej błony śluzowej, pojęcie "zapalenia" w tym wypadku to bardziej skrót myslowy używany przez patomorfologa a nie choroba.