Interpretacja krzywej cukrowej i insulinowej a konieczność przyjmowania leków

Witam, cze moge prosić o intepretację krzywych cukrowej i insulinowej i odpowiedź czy będą potrzebne leki? Niestety, mam wszelkie objawy cukrzycy typu II (łącznie z neurologicznymi, owłosienie na brzuchu i klatce itp.). Diabetolog twierdzi, że nic mi nie jest i musze tylko schudnąć. Tylko proble mw tym, że nijak nie da się. Glukoza: 0h - 101,3 (standardowo norma 100) 1h - 197,5 2h - 77,4 Insulina: 0h - 20,3 mlU/ml (2-25) 1h - 301 mlU/ml(!) 2h - 56,4 mlU/ml

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

podstawą w leczeniu cukrzycy II jest unormowanie wagi ciała, po osiągnięciu zalecanej wagi cukry powinny się poprawić. Proszę udać się do dietetyka w celu ułożenia odpowiedniej diety.

Pozdrawiam