Interpretacja opisu RTG klatki piersiowej 50-letniego mężczyzny

witam poproszę o interpretację opisu rtg mężczyzna l50 wzmożony rysunek okołooskrzelowy w polach dolnych, wnęki płuc naczyniowe,wydłużony łuk aorty,sylwetka serca poszerzona w lewo,zrosty przeponowo opłucnowe . dodam,iż rekreacyjnie uprawiam bieganie,ciśnienie mam w normie,30 l temu miałem zapalenie płuc.dziękuję za pomoc .

Lek. Tomasz Budlewski

A z jakich powodów zrobił Pan zdjęcie? Ma Pan jakieś objawy? bez takich informacji trudno iterpretować badania obrazowe. Najlepiej zgłosić się do lekarza który je zlecił który wraz z badaniem bezpośrednim Pana i wywiadem udzieli odpowiedzi. Nie wiem co w Pana przypadku mogło spowodować zrosty, co do poszerzenia sylwetki serca w lewo świadczyć by mogło o powiększeniu jam serca.