Interpretacja testu ciążowego i prawdopodobieństwo ciąży u 42-latki

Witam . Luteine przepisala mi pani ginekolog wczesniej poniewaz tez nie mialam miesiączki , ale wtedy dwa miesiące powiedziala ze moge zaczynac przekwitac . Chcialam zapytac jeszcze , dlaczego test tak moze wychodzic ze na pierwszym dwie kreski ( druga bardzo slaba ?) a na pozostalych po jednej tak jak by ciązy nie bylo ? chce zapytac jeszcze na temat mojego wieku , w razie ewentualnej ciązy ? . Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku jednego testu, którego odczyt był utrudniony pośród testów negatywnych należy przyjąć, iż jedno badanie było wykonane nieprawidłowo. W razie wątpliwości proszę wykonać laboratoryjne oznaczenie poziomu betaHCG we krwi. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.