Interpretacja USG jamy brzusznej
Witam, Chciałabym dowiedziec się co znaczy opis w usg jamy brzusznej dotyczyący nerki. Mianowicie - nerka lewa z niejednorodnie hyperechogeniczną zatoką. Czy to coś groźnego i na co może wskazywać? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Ewelina

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam. Taki obraz nerki może towarzyszyć przebytym lub toczącym się w obrębie zatoki stanom zapalnym, lecz także nowotworom układu moczowego. Konieczna jest konsultacja z urologiem który pogłębi diagnostykę.