Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opis nerek w badaniu USG jamy brzusznej

Witam ostatnio mój mąż robił sam dla siebie badanie usg jamy brzusznej i otrzymał min. opis nerek: Obie nerki prawidłowo położone, niepowiększone o zachowanym zróżnicowaniu korowo - rdzeniowym, bez złogów i poszerzenia układu kielichowo - miedniczkowego. Nerka Lewa 116x52mm z widocznym pasmem hyperechogennym w obrębie kory pomiędzy biegunem górnym nerki, a częścią środkową. Może odpowiadać bliźnie po zrośnięciu zawiązków nerkowych - wariant anatomiczny. Co to oznacza?pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Prawidłowy obraz nerek. Nie jesteśmy wszyscy jednakowi. Warianty anatomiczne to inne niż najczęściej występujące i znane elementy anatomiczne.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy