Co oznacza wynik USG nerki 4-letniego dziecka?

Witam co oznacza opis usg u 4 letniego dziecka nerka lewa o prawidłowym położeniu ,gładkich obrysach,zachowanym stosunku korowo -rdzeniowym,bez cech zastoju i złogów wielkości 79x34mm,w części środkowej nerki struktura średnicy 21 mm o echogeniczności kory nerki ,przerośnięta kolumna Bartoliego? Lekarz zaproponował kolejne usg za pół roku czy to coś poważnego?

To żadna zmiana patologiczna w nerce tylko pewnego rodzaju wariant anatomiczny w budowie nerki nie mający wpływu na jej funkcjonowanie. Taki stan wymaga tylko obserwacji czyli według zaleceń lekarza prowadzącego za pół roku kontrolnego USG.