Nerki położone typowo, o prawidłowym zróżnicowaniu korowo rdzeniowym, bez cech zastoju i dużych złogów

Proszę o ocenę wyniku badania USG jamy brzusznej: Nerki położone typowo,o prawidłowym zróżnicowaniu korowo rdzeniowym,bez cech zastoju i dużych złogów. W nerce lewej torbiel prosta śr. 10mm. W warstwie miąższowej,w części środkowej nerki prawej okrągła,dobrze odgraniczona,jednorodna,hiperechogeniczna zmiana ogniskowa,śr.6 mm-zwłóknienie albo angiomyolipoma. Co oznacza taki wynik badania?

Aleksander Ropielewski

Wykryte zmiany według opisu nie budzą niepokoju ponieważ ich obraz sugeruje ich łągodny charakter i wymagają jedynie okresowej kontroli. Poza tym obraz nerek w badaniu USG prawidłowy.