Nerki położone typowo, o prawidłowym zróżnicowaniu korowo rdzeniowym, bez cech zastoju i dużych złogów
Proszę o ocenę wyniku badania USG jamy brzusznej: Nerki położone typowo,o prawidłowym zróżnicowaniu korowo rdzeniowym,bez cech zastoju i dużych złogów. W nerce lewej torbiel prosta śr. 10mm. W warstwie miąższowej,w części środkowej nerki prawej okrągła,dobrze odgraniczona,jednorodna,hiperechogeniczna zmiana ogniskowa,śr.6 mm-zwłóknienie albo angiomyolipoma. Co oznacza taki wynik badania?

MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wykryte zmiany według opisu nie budzą niepokoju ponieważ ich obraz sugeruje ich łągodny charakter i wymagają jedynie okresowej kontroli. Poza tym obraz nerek w badaniu USG prawidłowy.