USG jamy brzusznej - proszę o zinterpretowanie wyniku

Witam, mam 35 lat. Ostatnio pojawił się u mnie problem z krwiomoczem, do tego bóle stawów, zwłaszcza kolanowych. Po wizycie u lekarza dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej. Oto wynik: Wątroba niepowiększona o jednorodnej echogeniczności, z prawidłowym rysunkiem naczyniowym. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe, PŻW i ŻW niepowiększone. Pęcherzyn żółciowy cienkościenny, echoujemny. Trzustka prawidłowej wielkości i echogeniczności z nieposzerzonym przewodem Wirsuga. Śledziona niepowiększona, jednorodnej echogeniczności. Nerka prawa 130x51 mm, nerka lewa 152x70 mm. Nerka prawa z przerośniętą kolumną Bertina oszerokości 30 mm. W nerce lewej w części środkowej wyodrębnia się srefa izoechogeniczna wpuklająca sie w obręb echa centralnego o wym. 24x23 mm - w pierwszej kolejności przerośnięta kolumna Bertina - celowa kontrola USG za 3 miesiące. Nerka lewa z silniejszymi echami w sklepieniach kielichów jak od zwłóknień do zróżnicowania z drobnymi, tworzącymi sie złogami, poza tym nerki bez cech kamienicy i zastoju. Przestrzeń zaotrzewna oraz duże pnie naczyniowe jamy brzusznej prawidłowe w obrazie USG. Pęcherz moczowy gładkościenny o transsonicznym świetle. Gruczoł krokowy o wymiarach 32x45x35 mm. Bardzo proszę o interpretację. Co z tym dalej robić?

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Aby zinterpretować wyniki trzeba zebrać dokładny wywiad i zbadać pacjenta, co nie jest możliwe w ramach konsultacji internetowej. Przedstaw wyniki badań lekarzowi, który zlecił ich wykonanie - on znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl