Wynik USG jamy brzusznej i wątroba z cechami stłuszczenia

Witam serdecznie. Chciałam Państwa prosić o poradę w związku z wynikiem USG jamy brzusznej. Nie bardzo rozumiem jak mam je zinterpretować i, czy to może być coś poważniejszego. Martwią mnie dwie rzeczy: Wątroba hyperechogeniczna, niepowiększona, z cechami stłuczenia, bez zmian ogniskowych. Nerka prawa- przerośnięta piramida środkowa, drobne odbicia hyperechogeniczne - głównie w części środkowej i górnej, poza tym nerka prawidłowej wielkości, ruchomości i echogeniczności, bez zastoju.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie wątroby i nerki. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.