Wątroba niepowiększona, z cechami niewielkiego stłuszczenia
Witam! badanie usg jamy brzusznej: wątroba niepowiększona, z cechami niewielkiego stłuszczenia .Pęcherzyk żółciowy cienkościenny zawiera liczne złogi śr. do 5mm drogi żółciowe nieposzerzone. Nerki :lewa i prawa dł 117mm W nerce lewej torbiel zatokowa śr 13mm w miąższu pasmo odbić włóknistych dł do 8mm oraz ognisko hiperechogeniczne śr 5,5mm angiomyolipoma? Nerka prawa torbiel zatokowa śr14mm. Pola nadnerczowe bez patologicznych odbić. Co to znaczy i czy konieczne jest leczenie

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Interpretacja badania oraz ewentualne sugestie dotyczące leczenia są niemożliwe do udzielenia bez znajomości danych klinicznych dotyczących pacjenta. Proszę wynik badania skonsultować z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.