Interpretacja USG tarczycy i wyników TSH

Witam! Poproszę o interpretację wyników badań: TSH 3 generacja 0,508 ulU/ml norma 0,55-4,00 - L - niskie FT3 4,43 pmol/l norma 3,50-6,5 FT4 14,95 pmol/l norma 11,5-22,70 usg tarczycy: gruczoł tarczycowy w górnej granicy wielkości. dodam że po usg Pani dr. kazała zrobić hormony tarczycy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nieznacznie obniżone TSH świadczy o nadczynności tarczycy.
Powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu i badania klinicznego będzie w stanie stwierdzić czy jest ona niema klinicznie, czy występują jej objawy.
Jeśli okaże się, że objawy są obecne zostanie zastosowane leczenie, mające na celu doprowadzenie do tzw. eutyreozy, czyli normalizacji poziomu hormonów.
Wskazane jest także powtórne wykonanie badania USG gruczołu tarczowego za około rok, by porównać jego wymiary. W tym celu należy zachować wynik wykonanego badania USG i wziąć go na wizytę kontrolną.