Interpretacja wyników 4-miesięcznego chłopca: czy są powody do niepokoju?

Witam!   Proszę interpretację wyników krwi u mojego 4 - miesięcznego synka. Wizytę mamy dopiero za kilka dni, a ja niepokoję się niektórymi parametrami.  Mianowicie: w morfologii: NEUT# 1,98 NEUT% 17,1 LYMPH# 8,52 LYMPH% 72,9 HGB 11,3g/dl PLT 407tys/ul.   Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pani opis zawiera za mało informacji, by móc ocenić wyniki badań. Do pełnej oceny morfologii konieczne jest przeanalizowanie wszystkich parametrów krwi wraz z oceną stanu dziecka. Nie wspomina Pani, z jakiego powodu wykonywane były badania i czy ma jakiekolwiek objawy chorobowe. Przedstawione przez Panią parametry są jednak w normie. Podane na wydruku wyniki badań są standaryzowane i nie obejmują zmian morfologicznych występujących w tzw okienku laboraoryjnym. U dzieci między 3a 6 miesiącem życia dochodzi do zmian morfologiczncyh, Rośnie liczba limfocytów a hemoglobina ulega fijologicznemu obniżeniu.
Pozdrawiam.