Interpretacja wyników badania krwi u 18-miesięcznego dziecka

Witam, dziś odebrałam wyniki Kuby w dzień pogodny, je normalnie nie kaszle. Dopiero rano po nocy kaszle i jest "zatkany" lekko głos basowy. Leukocyty 6,2 Erytrocyty 4,7 Hemoglobina 12,1 hematokryt 36 MCV 76 MCH 26 MCHC 33,9 Płytki krwi 389 RDW-CV 15 PDW 14 MPV 11,3 P-LCR 36 Rozmaz Gran. seg. 16% Gran. kwaso. 4% Limfocyty 74% Monocyty 6% Pozdrawiam Prośba o interpretacje wyników Kuby (18 miesięcy)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieco obniżony jest poziom MCV, co może wskazywać na niedobór żelaza. Nieco podwyższone, jak dla tego wieku u dziecka, są limfocyty, co może być wynikiem infekcji o etiologii wirusowej (przyczyna kaszlu?). Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad oraz zbada dziecko.