Interpretacja wyników badania MR kręgosłupa szyjnego

proszę o pomoc w int. wyników MR kr.szyjnego. Zachowana wysokość krążków m/kr oraz ich sygnał. Dyskretny objaw HIZ krążka na poz. C6/7-na poz. C5/6 tylno-prawoboczna protuzja krążka m/kr ograniczająca rezerwę płynową wokół worka oponowego rdzenia kręgowego.Niewielkie zawężenie lewego otworu m/kr bez jawnego ucisku na korzenie nerwowe.Na poz.C6/7 mniejsza niż powyżej centralna protuzja kr. m/k. Zawężony lewy otwór m/kr, w jego obrębie możliwość torbieli okolokorzeniowej 3,9x2,7mm-ucisk na nerwC7

Lek. Tomasz Budlewski

aby móc się wypowiedziec konieczne jest wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej analizy wykonanego RM. Proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyższe badanie.