Interpretacja wyników badania RTG klatki piersiowej u osoby palącej

Witam! Otrzymałam dzisiaj wynik RTG klatki piersiowej. Proszę o interpretację: Przepona wolna, niżej ustawiona, Płuca o przejrzystości wzmożonej bez zmian naciekowych. Serce z przewagą lewej komory. Duże naczynia w normie. Mam 54 lata. Palę. Wizytę mam dopiero za dwa tygodnie i trochę się niepokoję

Witam serdecznie. Wzmożona przejrzystość płuc jest prawdopodobnie związana z rozedmą. Przewaga lewej komory oznacza iż jest ona większa niż normalnie powinna być. Jest to związane najczęściej z nadciśnieniem tętniczym.