Interpretacja wyników hormonów tarczycy u 31-latka

dzien dobry, prosze o interpretacje wynikow,w nawiasach podaje normy z labolatorium : TSH: 7.3 (0,27-4.2) FT3: 1.89(3.95-6.8) FT4:7.6(12.0-22.0) lekarz przepisal mi tylko eurotyrox 100 czy to nie za malo,dodam ze nigdy nie mialem problemow z tarczyca, usg nic nie wykazalo

Dzień dobry,

Na podstawie Pana wyników można postawić rozpoznanie pierwotnej niedoczynności tarczycy. Dawka leku uzależniona jest od wyników laboratoryjnych, wywiadu lekarskiego, wyników badania podmiotowego Pacjenta, w tym od masy ciała. Myślę, że Pana lekarz wziął te wszystkie czynniki pod uwagę. Warto byłoby oznaczyć przeciwciała antyTPO i aTG, aby ostatecznie potwierdzić przyczynę niedoczynności tarczycy. Jeśli będą podwyższone, to można postawić rozpoznanie autoimmunologicznego zapalenia tarczycy jako przyczyny niedoczynności. Proszę pamiętać o kontroli hormonów za ok 4-6 tyg, wówczas okaże się , czy istnieje konieczność modyfikacji dawkowania leku.

Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz