Interpretacja wyników hormonów tarczycy u 31-latka
dzien dobry, prosze o interpretacje wynikow,w nawiasach podaje normy z labolatorium : TSH: 7.3 (0,27-4.2) FT3: 1.89(3.95-6.8) FT4:7.6(12.0-22.0) lekarz przepisal mi tylko eurotyrox 100 czy to nie za malo,dodam ze nigdy nie mialem problemow z tarczyca, usg nic nie wykazalo

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Na podstawie Pana wyników można postawić rozpoznanie pierwotnej niedoczynności tarczycy. Dawka leku uzależniona jest od wyników laboratoryjnych, wywiadu lekarskiego, wyników badania podmiotowego Pacjenta, w tym od masy ciała. Myślę, że Pana lekarz wziął te wszystkie czynniki pod uwagę. Warto byłoby oznaczyć przeciwciała antyTPO i aTG, aby ostatecznie potwierdzić przyczynę niedoczynności tarczycy. Jeśli będą podwyższone, to można postawić rozpoznanie autoimmunologicznego zapalenia tarczycy jako przyczyny niedoczynności. Proszę pamiętać o kontroli hormonów za ok 4-6 tyg, wówczas okaże się , czy istnieje konieczność modyfikacji dawkowania leku.
Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz