Interpretacja wyników morfologii krwi i badania moczu

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników, mam 22 lata i jestem kobietĄ. MORFOLOGIA: WBC 9,6 GRA 7,4 LYM 2 MON 0,2 RBC 4,91 HGB 13.8 HCT 44.2 MCV 90 MCH 28.1 MCHC 31.2 PLT 214 MPV 8 PCT 0.2 PDW 13.7 TSH 0.67 OB 28 mm/h, 55 mm/2h, ALAT 14,96 ASPAT 14.9 BADANIE OGÓLNE MOCZU: barwa- zółta klarowność- przejrzysty odczyn-kwaśny ciężar- 1.025 urobilinogen w normie ketony nieobecne OSAD MOCZU: nabłonki d. liczne wpw leukocyty 12-20 wpw bakterie b.liczne. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku analizy moczu nieprawidłowość stanowi obecność bakterii oraz leukocytów, co świadczy o infekcji dróg moczowych. Diagnozę tą potwierdza graniczny poziom leukocytów, podwyższony poziom granulocytów oraz podwyższone OB. Są to bowiem cechy infekcji bakteryjnej. Proszę zatem udać się do lekarza w celu uzyskania recepty na właściwe preparaty.