Interpretacja wyników morfologii krwi obwodowej

Witam! Mam prośbę o interpretację następujących wyników morfologii krwi obwodowej z rozmazem: WBC: 12,16 10'3/ul ; RBC: 5,72 10'6/ul; HGB: 17,60g/dl; HCT: 46,80%; MCV: 81,80 fl; MCH: 30,80 pg; MCHC: 37,60 g/dl; PLT: 194,00 10'3/ul; RDW-SD: 36,8 fl; RDW-CV: 12,40%; PDW: 13,30 fl; MPV: 10,50 fl, P-LCR: 30,00%; NEU: 8,4 10'3/ul; LYM: 2,7 10'3/ul; MONO: 0,9 10'3/ul; EOS: 0,2 10'3/ul; BASO: 0,0 10'3/ul Biochemia: Kreatynina: 88,0 umol/l; GFR wg MDRD: 60 ml/min/1,72m2; ALT: 29 U/l Leczę się na cukrzycę i WZW typu B. Z góry dziękuję za interpretację.

Witam!
Ogólnie wyniki nie są złe. Z przedstawionych wyników jak nieprawidłowość można wskazać lekko zwiększoną liczbę białych krwinek (WBC) a w rozmazie niewielki wzrost neutrofili oraz monocytów. Zwiększone stężenie monocytów może mieć związek z infekcją WZW typu B. Jeśli chodzi o kreatyninę to stężenie jest w zakresie normy, ale obliczając filtrację kłębuszkową z wzoru MDRD wynosi ona ponad 60 ml/min/1,27m2 co może wskazywać na początek nefropatii cukrzycowej, ale nie można tego stwierdzić jednoznacznie gdyż opis jest bardzo ogólny. Omawiając wyniki odniosłem się do ogólnych wartości referencyjnych, mogą się one nieznacznie różnić od tych wyznaczonych w laboratorium gdzie wykonano wyniki, stąd należy to uwzględnić (a w przyszłości w miarę możliwości dołączyć wartości referencyjne do wyników). Proponuję pozostać pod kontrolą hepatologa i diabetologa. Pozdrawiam serdecznie!