Interpretacja wyników badania krwi u 32-latka

Proszę o interpretację wyników badania krwi, które nie mieszczą się w podanych wartościach referencyjnych. MORFOLOGIA KRWI OBWODOWEJ: MCV 80,5 (85-95 fl) PDW 14,2 (9-14 fl) ROZMAZ KRWI OBWODOWEJ: monocyty 1 (3-8%). Pozostałe wartości mieszczą się w podanych normach. Skąd biorą się różnicę wyników monocytów w morfologii i rozmazie ???. Wartość w rozmazie jest nieprawidłowa, a w morfologii tak: mono

Lek. Katarzyna Szymczak

Rozmaz jest badaniem dokładniejszym, szczególnie jesli jest manualny. Podane przez Pana wyniki są nieznacznie poza normą i takie pojedyncze parametry nie świadczą o żadnej chorobie.
Pozdrawiam