Jaki wynik byłby prawidłowy w tym przypadku?

Witam, wykonałem zestaw badań kontrolnych krwi m.in. morfologia z rozmazem i tak jest taki parametr MCV , który u mnie wynosi 90.8 fl. Norma wg badań 80-92, mam 32 lata i jestem mężczyzna. Pytam, ponieważ wszędzie jest informacja, że norma MCV dla dorosłych jest między 78 a 100 i powyżej 100 stwierdza się ew anemie. W taki wypadku czy powinienem się obawiać? Dodam, że pozostałem parametry są w normie, żaden nie jest przy granicy dolnej czy górnej, jedynie ten. Dodam, że stwierdzono na TK u mnie stluszczenie watroby czy to mogło podwyższyć wynik MCV? Jaki wynik jest prawidłowy nazwijmy to wzorcowy w tym przypadku? Czy np około 85-86? Dziękuję za odpowiedź

Wyniki odnosi się do wartości referencyjnych danego laboratorium, z Pana relacji wynika więc, że wartość mieści się w normie. Niedokrwistość rozpoznaje się na podstawie poziomu hemoglobiny, dopiero w różnicowaniu przyczyn bierze się pod uwagę MCV i MCHC.