Wynik badania krwi i MPV

dzień dobry czy przy badaniu na mpv i uzyskaniu wyniku 6.5 to cos poważnego

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie robi się pojedynczego oznaczenia takiego parametru. Nie podała Pani norm obowiązujących dla laboratorium. Dla wartości referencyjnych wynik jest nieco poniżej normy (7,5-10,5 fl).
Po

Renata GrzechociĹska

Sam ten parametr jest niediagnostyczny. Może świadczyć o upośledzonej trombopoezie.
Pozdrawiam