Interpretacja wyników morfologii rocznego dziecka

Witam.Proszę o interpretacje wyników morfologii mojego pół rocznego syna.RDW-SD 34,1[35,1-43,9],Neutrofile 12,6%[17,0-60,0],Limfocyty 73,0 %[45,0-65,0],Eozynofile 8,3 % [1,0-5,0]. Proszę mi powiedzieć o czym mogą świadczyć te odchylenia .Bardzo dziękuje.Pozdrawiam Anna

Renata GrzechociĹska

Witam.
W wieku Pani syna stosunek granulocytów do limfocytów jest odwrócony w porównaniu do osób dorosłych i dzieci starszych, tzn. limfocytów jest więcej niż granulocytów, oczywiście ich podwyższenie może również świadczyć o infekcji głownie na podłożu wirusowym, tego nie jestem w stanie potwierdzić, ponieważ nie wiem czy występują jakieś dolegliwości. O infekcji może również świadczyć podwyższony odsetek eozynofili, zazwyczaj wzrastają w infekcjach pasożytniczych i alergii.
Pozdrawiam