Interpretacja wyników 2,5-letniej dziewczynki

Witam. Moja córeczka, 2,5-latka, jest strasznym niejadkiem i miała zrobione badania. Oto wyniki tych, które nie są w normie. Leukocyty 2, 7 - poniżej normy, rdw-sd 33,5 - poniżej normy, granulocyty obojętnochłonne 5,0 % - poniżej normy, limfocyty 84,0% - powyżej normy. Dziecko było trochę przeziębione (dwa dni gorączkowało). Proszę napisać, co to oznacza.
ponad rok temu

Witam!

Stężenie leukocytów jest wyraźnie obniżone, co niepokoi i wymaga diagnostyki. Stosunek odsetków limfocytów i granulocytów obojętnochłonnych jest w tym wieku fizjologicznie odwrotny niż występujący u dorosłych, jednak tu przekraczają one normy - zbyt wysoki odsetek limfocytów, a zbyt niski granulocytów. Odchylenia w zakresie odsetków mogą stanowić zmiany odczynowe - wynikajace z infekcji - konieczna jest weryfikacja stężeń tych komórek wyrażonych w liczbach bezwzględnych.

Podkreślę ponownie, że obniżone stężenie ogólnej liczby leukocytów wymaga wdrożenia diagnostyki.

Pozdrawiam